Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, FETÖ'ye yönelik operasyonların devam ettiğini, son 4 günde 17 ilde "Kıskaç-19" operasyonlarının gerçekleştirildiğini kaydetti.

Operasyonlarda 72 şüphelinin tutuklandığını duyuran Yerlikaya, şöyle konuştu: "FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek️." dedi.

Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi: "Ankara, Bingöl, Bitlis, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya ve Uşak'ta FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin, örgütün sözde 'emniyet mahrem yapılanması, askeri mahrem yapılanması ve güncel yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olduğu tespit edildi."  dedi.

Pençe-Kilit Operasyonu'nda 3 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Pençe-Kilit Operasyonu'nda 3 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Kaynak: AA-Anadolu Ajansı