Çip krizi ile zorlu bir sürece giren otomotiv sektörü, tüketicilerin de köşeye sıkışmasına neden oldu. Krizin etkisi ile hasar alan üretim süreci, fiyatların rekor seviyelere yükselmesine yol açtı. Bu durum araç sahibi olmak isteyenleri ekonomik açıdan bir hayli etkiledi.

Son dönemlerin en yüksek seviyelerine ulaşan araç fiyatları, kasım ayının sonuna doğru umutlandıran gelişmeler ile gündeme geldi. Renault, araç sahibi olmak için fırsat kollayanlara Clio fırsatlarını duyurdu.

RENAULT CLIO FİTATLARI GÜNCELLENDİ

22715

Sektörün en çok tercih edilenlerinden olan Renault, 2023 model Clio için yeni satış fiyatları belirledi. Fiat’ın ucuz aracı Egea’yı bile unutturan Clio fiyatları, şok etkisi yarattı. Firma, şu an için geçerli olan 2023 Clio fiyatlarını şu şekilde sıraladı:

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Dünya Bankası Başkanı Banga ile görüştü
  • Clio Equilibre 1.0 Sce 65 HP: 852 bin TL
  • Clio Equilibre 1.0 TCe X- Tronic 90 HP: 949 bin 900 TL
  • Clio Evolotion 1.0 TCe X- Tronic 90 HP: 988 bin 900 TL
  • Clio Techno Esprit Alpine 1.0 TCe X- Tronic 90 HP: 1 milyon 41 bin 900 TL
  • Clio Techno Esprit Alpine E- Tech Full Hybrid 145 HP: 1 milyon 286 bin 900 TL

ARALIK AYINDA GÜNCELLENEBİLİR

Şu an için 852 bin TL’lik başlangıç fiyatı ile satışta olan Clio için bir de kredi kampanyasının mevcut olduğu öğrenildi. Renault’un resmi internet sitesinden edinilen bilgilere göre 2023 Clio alımlarına 12 ay vade ve %1,99 faiz karşılığında 200 bin TL’ye kadar finansman sağlanacak.

Uygun fiyatı ve 200 bin TL’ye kadar kredi desteği ile gündeme bomba gibi düşen Clio, tüketicilerin dikkatlerini çekti. Avantajlı Clio fırsatlarına bayileri aracılığı ile erişim sağlanabileceğini belirten Renault, ayrıca önemli bir bilgilendirmede de bulundu. Firma, kur farkına ve sektörü direkt olarak etkileyen diğer faktörlere bağlı olarak aralık ayında fiyatları güncelleyebileceğini belirtti.

Kaynak: (Haber Merkezi)