Google, şirket yapılarını basitleştirmek ve daha fazla verimlilik sağlamak amacıyla bazı ekiplerde önemli değişiklikler yaparak işten çıkarmalara devam ediyor.

TEKNOFEST TravelX Ideathon Yarışması: İnovasyona Yolculuk Başlıyor TEKNOFEST TravelX Ideathon Yarışması: İnovasyona Yolculuk Başlıyor

Google sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şirketin, öncelikleri doğrultusunda ve önemli fırsatlara yatırım yaparak en iyi konumlanmayı hedeflediği belirtildi. Sözcü, bu sürecin şirket içindeki bürokrasiyi azaltmak ve çalışanlara şirket öncelikleri üzerinde daha etkin çalışma imkanı sunmak amacıyla yapıldığını vurguladı.

Yapılan açıklamada, işten çıkarmaların şirket çapında genel bir uygulama olmadığı, etkilenen çalışanların Google içinde başka roller için başvurabileceği ifade edildi. Ancak işten çıkarılan çalışan sayısı ve hangi bölümlerin etkilendiği konusunda kesin bilgiler paylaşılmadı.

Etkilenen çalışanların küçük bir kısmının Hindistan, Chicago, Atlanta ve Dublin gibi yatırım yapılan uluslararası ve yerel merkezlere kaydırılacağı belirtildi. Bu adım, Google'ın küresel iş ağını daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Geçen yıl binlerce çalışanını işten çıkaran Google, bu yılki yeniden yapılanma süreci ile de çeşitli birimlerde yüzlerce kişiyi daha işten çıkarma kararı aldı. Bu süreç, Google'ın sürekli değişen teknoloji ve piyasa koşullarına uyum sağlamaya çalışmasının bir parçası olarak görülüyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı