Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Hilali ve Özmüş köylerinde, Yeniden Refah Partisi AK Parti ve DEM Parti arasında gerginlik yaşandı.
Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Tatlıses İlkokulunda ziyarette bulundu.
Gülpınar, Ziyaret sonrası basın mensuplarına Halfeti'de yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa'da kamyonu ile traktör çarpıştı: 2 yaralı Şanlıurfa'da kamyonu ile traktör çarpıştı: 2 yaralı

Gülpınar

"Yerel yöneticiler anlamında Şanlıurfa halkı kararını verecek"

Gülpınar, Şanlıurfa için en hayırlı ne ise onun olmasını temenni ederek;

"Bugün nihayet 31 Mart gününe geldik. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın neticesinde bugün Şanlıurfa ve Türkiye genelinde bizim içinde önemli olan özellikle Şanlıurfa’da yerel yöneticiler anlamında Şanlıurfa halkı kararını verecek. Bizde bu vesileyle hem sandıkta görevli arkadaşları hem diğer görevli personelleri motive atmak adına onları ziyaret edelim dedik. ‘Ellerine emeklerine sağlık’ diyelim dedik. Gayet güzel bir seçim ortamı var. Huzurlu bir şekilde inşallah sonuna kadarda böyle gider. Sandıklar açıldıktan sonra eminim ki inşallah Urfa için en hayırlısı ne ise o olacaktır. İnşallah hep birlikte bu akşam neticeyi alırız. Urfa için en hayırlısı ne ise o olsun. Bizler tüm teşkilat olarak sahadayız. Seçimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için arkadaşlar bütün gayretlerini gösteriyorlar." dedi.

Gülpınar (1)

"Bugün olacaklar az çok belliydi"

Halfeti'deki seçim gerginliği ile ilgili açıklama yapan Gülpınar,

"Takip ediyoruz. Başından beridir hep Halfeti diye diye duvara konuşur gibi konuştuk maalesef. Bugün olacaklar az çok belliydi. Sözlerimiz maalesef çok dikkate alınmadı, kâle alınmadı. Başka bir memlekette olduğu anda derhal üzerine gidilmesi gereken konuda biz ne kadar çağrıda da bulunsak hiçbir şekilde gerekli adımlar atılmadı. Bugün de maalesef bu tatsız olaylar yaşandı. Umarım artık orada hiç olmazsa oradaki yetkililer sağlıklı, sağduyulu bir karar alırlar, bu işi düzgün bir şekilde neticelendirirler. Haksızlığa bir tahammül bir sebebiyet vermeden bu işi neticelendirirler." diye konuştu.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER