İstihbarat Başarısı: Konteyner Takibi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Mersin’de yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunda, limandan çıkan ve daha sonra başka bir konteyner ile değiştirilen bir konteyneri takibe aldı. X-ray taramasında şüpheli yoğunluk tespit edilen 'ikiz konteyner’de yapılan detaylı aramada, yaklaşık değeri 240 milyon lira olan çeşitli ticari eşyalar ele geçirildi.

Ankara’da Şüpheli Depo ve Araç Araması

Ankara’da ise Gümrük Muhafaza ekipleri, risk analizi ve saha araştırmaları sonucunda bir depo önündeki şüpheli aracı belirledi. Depo ve araçta yapılan aramalarda, toplam değeri 12 milyon lira olan 2,5 milyon adet bandrolsüz makaron ve 2,6 ton kıyılmış tütün bulundu.

El Konulan Mal Varlıkları ve Devam Eden Soruşturma

Her iki operasyonda da Cumhuriyet Başsavcılığının kararıyla ele geçirilen eşyalara el konuldu ve şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı. Bu operasyonlarla toplamda 252 milyon liralık kaçakçılık faaliyeti engellenmiş oldu.

Bu başarılı operasyonlar, gümrük muhafaza ekiplerinin kaçakçılıkla mücadeledeki kararlılığını ve etkinliğini gözler önüne seriyor.

Lojistik Giderlerde Devrim: Kalkınma Yolu Projesi İle Yeni Bir Dönem Başlıyor Lojistik Giderlerde Devrim: Kalkınma Yolu Projesi İle Yeni Bir Dönem Başlıyor

Kaynak: AA