Hac ibadetinin yapıldığı kutsal topraklara yönelik 2024 dönemi başladı ve ilk hac kafileleri yola çıktı. Dualarla uğurlanan hacı adayları, kutsal topraklarda ibadetlerini gerçekleştirmek üzere heyecanla yola çıktılar.

Hac dönemi, 9 Mayıs ile 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile imzalanan 2024 Hac Protokolü kapsamında 83 bin 430 hacı adayı kutsal topraklara gidecek. Bu sayı, Türkiye'den hac ibadetini gerçekleştirmek üzere kutsal topraklara giden hacı adaylarının sayısını belirliyor.

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü

Hac dönüşleri ise 22 Haziran ile 17 Temmuz arasında gerçekleşecek. Kurban Bayramı ise 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve 4 gün sürecek. Bu yılın Kurban Bayramı, 16-19 Haziran tarihleri arasında kutlanacak.

Hac ibadeti için yola çıkan hacı adayları, uzun süren hazırlıkların ardından kutsal topraklara doğru hareket ettiler. Hacca gitmek için sabırsızlanan hacı adayları, dualarla yola çıkarak ibadetlerini yerine getirmek üzere yola revan oldular.

Kaynak: (İLKHA)