İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, organize suç örgütlerine karşı kararlı mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı. "Mahzen-41" operasyonu kapsamında Antalya merkezli düzenlenen operasyonda "Ayazlar" olarak bilinen suç örgütünün elebaşının da aralarında bulunduğu 9 şüpheli yakalandı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Antalya ve Çanakkale'de 11 adrese baskın düzenlendi. Operasyon sonucunda, suç örgütünün "tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet" gibi suçlara karıştığı belirlendi.

Operasyonlar sırasında ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, uyuşturucu madde ve birçok senet ile paraya el konuldu. Suç örgütünün, işletmelerden zorla para talep ettiği, vatandaşların hesaplarından kendi hesaplarına para aktardığı, baskı ve şiddet kullanarak mağdurları korkuttuğu ve uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonlarda emeği geçen jandarma ekiplerini tebrik ederek, suç örgütlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Ege Denizi’nde Sahil Güvenlik Operasyonu Ege Denizi’nde Sahil Güvenlik Operasyonu

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı