Türkiye ve BAE Genelkurmay Başkanları Arasında Önemli Görüşme Türkiye ve BAE Genelkurmay Başkanları Arasında Önemli Görüşme

Ankara'nın önemli eğitim kurumlarından Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenim gören yüzlerce öğrenci, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı bir araya geldi. Ana yemekhane meydanında toplanan öğrenciler, "Özgür Filistin", "Gazze Kudüs Şeria yaşasın intifada" ve "Kahrolsun İsrail Siyonizmi" sloganlarıyla Beytepe Kampüsüne doğru yürüyüşe geçti.

Grup adına açıklama yapan Mirza Çevik, Filistin'deki mücadelenin Türkiye'nin mücadelesi olduğunu vurgulayarak, şunları dile getirdi: "Filistin'de verilen mücadele doğrudan Türkiye'nin mücadelesidir. Biz üniversite öğrencileri olarak bilincimiz ve vicdanımızla Filistin'in yanındayız. Bugün, Hacettepe'den tüm dünyaya ışık tutuyoruz."

Rektör Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran da Filistin meselesini dert edinmenin insani bir sorumluluk olduğuna dikkat çekerek öğrencilere destek verdi.

Yürüyüş boyunca coşkulu sloganlar atan öğrenciler, Rektör Güran'ın da katılımıyla Filistin'e desteklerini dile getirdi. Açıklamaların ardından yürüyüş sona erdi, ancak öğrencilerin Filistin'e olan desteği devam ettiği belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı