Gençlik turnuvasında ödüller sahiplerini buldu Gençlik turnuvasında ödüller sahiplerini buldu

2013 yılında Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından "Sakin Şehir" ağına dahil edilen Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesindeki gezi teknelerine yönelik denetim yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü ile Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler; gezi teknelerinde hayat kurtaracak önlemlerin alınıp alınmadığını denetledi. Halfeti Belediye Başkan Adayı Nihat Aslan ile Halfeti Tekne İşletmecileri Kooperatif Başkanı Mehmet Karaman da denetimlere eşlik etti.

Teknelerde yangın söndürme tüpü, boğulma vakalarına karşı can simidi ve teknedeki yolcu sayısına göre can yeleğinin olup olmadığı kontrol edildi. Kaptanlara gerekli uyarıları yapan ekipler; bulundurulması zorunlu olan teçhizatları kontrol etti.

Halfeti Tekne İşletmecileri Kooperatif Başkanı Mehmet Karaman, Ulaşım Daire Başkanlığımız ve Büyükşehir zabıtaları tarafından teknelerimiz denetlendi. Zaten bu denetimler sürekli oluyor. Buraya gelen misafirlerin güvenliği açısından teknelerimiz hemen hemen her gün denetleniyor’’ dedi.

D029Ff1C 1810 4E30 Ba9E C9D4C78A021F

Kaynak: Haber Merkezi