Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, kısa süre içerisinde açılışı yapılacak olan Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi'ni inceleyerek müjdeyi verdi.

Başkan Mehmet Canpolat'ın seçim sözü olan ve Ahmet Yesevi Mahallesi'nde yükselen projelerden biri olan Sosyal Yardım Kompleksi ve Kapalı Semt Pazarı/Otopark Projesi, bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek nitelikte. Başkan Canpolat, projenin içerisinde yer alan Aşevi, Glutensiz Ekmek Fırını, Sosyal Market ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün bulunduğu kompleksi inceleyerek detaylı bilgi aldı.

Kayıp Hacı’dan acı haber geldi Kayıp Hacı’dan acı haber geldi

Başkan Mehmet Canpolat, yaptığı açıklamada, toplu açılışlarla birlikte Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi ve Kapalı Semt Pazarı'nın resmi açılışının yapılacağını duyurdu. Hizmetin vatandaşların ayağına götürüldüğünü vurgulayan Başkan Canpolat, çalışmaların hızla devam ettiğini ve projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Açılış için Bakan Bekir Bozdağ'ın katılımıyla görkemli bir tören düzenleneceğini ifade eden Canpolat, vatandaşlara şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi, içerisinde 10 bin kişiye hizmet verecek Aşevi, Glutensiz Ekmek Fırını, Sosyal Market, Depo Alanı, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü İdari Birimi ve Kapalı Semt Pazarı/Otopark gibi birimleri barındırıyor. Bu kompleksle birlikte Haliliye Belediyesi, vatandaşlara daha geniş kapsamlı sosyal yardım hizmetleri sunmayı hedefliyor.

faegdfgfdgfDAFSDG89D6SA5DFF2023-11-29 132157

Başkan Mehmet Canpolat, Ahmet Yesevi Mahallesi için verilen sözleri yerine getirdiklerini belirterek, projenin bölgenin ihtiyaçlarına cevap vereceğini ve vatandaşların daha iyi bir hizmet alacağını vurguladı. Ayrıca, Sosyal Yardım Kompleksi içerisinde yer alan Aşevinin günlük ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla bir Ekmek Üretim Tesisi kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: (Haber Merkezi)