Kudüs'te şehid olan Hasan Saklanan'ın cenaze merasimine katılan HAMAS yetkililerinden Macit Ebu Hasan Harran Ovası mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

Ebu Hasan, Şehid Hasan Saklanan'ın kanının Filistin'de, Gazze'de ve Batı Şeria'da akan şehit kanlarına karıştığını ve Şehid Saklanan'ı Aksa Tufanının kahraman şehitlerinden kabul ettiklerini belirtti.

Ebu Hasan, “Şehid Hasan kardeşimiz bununla dünyaya öğretti ki Mescid-i Aksa’nın da Filistin coğrafyasının kurtuluşu ancak şehadetle, ancak bu dava için gözü karartıp hayatından vazgeçmekle olacaktır.” dedi.

Urfa, Kudüs’ün şehitleriyle karışan dünyanın en nadir şehirlerinden birisidir”

Gülpınar: “15 Temmuz, Demokrasi Zaferimizin Adıdır” Gülpınar: “15 Temmuz, Demokrasi Zaferimizin Adıdır”

I M G 4936HAMAS yetkililerinden Macit Ebu Hasan

Ebu Hasan, “Urfa mübarek ve kutlu bir şehir. Urfa kanı, gençliği ve cami imamları Kudüs’ün şehitleriyle karışan dünyanın en nadir şehirlerinden birisidir. Urfa’nın gençleri, Urfa’nın cami imamları ve Urfa halkı Allah’a şükürler olsun ki Kudüs ile beraberler. Kudüs ile beraber yaşıyorlar. Cennette şehitlerle beraber inşallah haşr olacaklardır. Urfa bu konuda kısmetli ve bereketli bir şehir. Urfa Kudüs’e bir şehit verdi. Urfa bu konuda rızkı geniş olan bir şehir. Urfa’nın kanı Filistin’in kanıyla, Gazze’nin kanıyla, Batı Şeria ve Kudüs’ün kanıyla karıştı.” dedi.

“Şehid Hasan kardeşimiz Mescid-i Aksa’ya yakın bir yerde şehid edildi”

Mescid-i Aksa kurtuluşunun şehadetle olacağını ifade eden Ebu Hasan, “Şehid Hasan kardeşimiz Mescid-i Aksa’nın kapılarından onlarca metre uzaklıkta yakın bir yerde şehid edildi. Şehid Hasan kardeşimiz bununla dünyaya öğretti ki Mescid-i Aksa’nın da Filistin coğrafyasınında kurtuluşu ancak şehadetle, ancak bu dava için gözü karartıp hayatından vazgeçmekle olacaktır. Kendisi bunu bütün dünyaya kendi kanıyla ve kendi hayatıyla bir kez daha ispat etmiş oldu.” diye konuştu.

“Elhamdülillah Urfa Kudüs’e bir şehid verdi”

Taziye dileklerinde bulunan Ebu Hasan, “Taziye dileklerimizi başta şehidimizin annesi, babası, eşi, çocukları, kardeşleri, akrabalarına, ikinci dereceden bütün arkadaşlarına ve üçüncü derece olarak bütün Urfa halkına sunuyoruz. Elhamdülillah Urfa Kudüs’e bir şehid verdi. Cenab-ı Allah şehidimizi nebilerle, salihlerle, Sıddıklarla şüheda ile haşretsin. Onlar ne kadar güzel arkadaş ne kadar güzel yoldaştırlar.” şeklinde konuştu.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU