Şanlıurfa’da yaşayan 35 yaşındaki Emin ve Besra Aydemir çifti, evlendikleri günden beri çocuk sahibi olmak istiyordu. Ancak başvurdukları birçok hastanede kısır teşhisi konan çift, umutlarını yitirmeye başlamıştı. Son çare olarak Harran Üniversitesi Hastanesi’ne giden çift, burada Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Doç. Dr. Mert Ulaş Barut ile tanıştı.

Kısırlık tedavisi başarıyla sonuçlandı

Doç. Dr. Barut, çiftin durumunu değerlendirerek infertilite tanısıyla tedavi sürecine başladı. Yaklaşık 1 yıl süren tedavi sonrasında çiftin hayalleri gerçek oldu. Besra Aydemir, sağlıklı bir hamilelik geçirdi ve “Mert Umut” adını verdikleri oğullarını dünyaya getirdi. Çift, bebeklerini kucaklarına almanın mutluluğunu yaşadı.

“Bize hayat verdiler”

Aydemir çifti, kendilerine çocuk hasretine son veren Harran Üniversitesi Hastanesi’ne ve Doç. Dr. Barut’a minnettar olduklarını söyledi. Emin Aydemir, “13 yıl boyunca çocuk sahibi olmak için çok uğraştık ama olmadı. Sonunda Harran Üniversitesi Hastanesi’ne geldik. Burada bize çok iyi davrandılar. Bize hayat verdiler. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Besra Aydemir ise, “Çok mutluyuz. Oğlumuzu gördüğümüzde gözyaşlarına boğulduk. Bize bu mutluluğu yaşatan doktorlarımıza çok dua ediyoruz.” diye konuştu.

“Hastalarımıza umut oluyoruz”

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, bölgenin en önemli sağlık tesisi olduklarını belirterek, “Şanlıurfa başta olmak üzere tüm bölgede hastalarımıza umut oluyoruz. 13 yıl çocuk özlemi çeken bir ailenin daha mutlu olduğunu görmek bizleri sevindiriyor. Hastanemizde kısırlık tedavisi alan birçok aile çocuk sahibi oluyor. Bu başarıda emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi. Doç. Dr. Barut ise, “Çocuk sahibi olmak isteyen ailelerin ümitlerini yitirmemesini, hastanemize başvuruda bulunmalarını istiyorum. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Akçakale'de yapılan uygulamalarda yakalandı Akçakale'de yapılan uygulamalarda yakalandı

Kaynak: AA