Daha önce Harvard Üniversitesi'nden Gazze Şeridi'ne saldıran İsrail'le ilişkilerini kesmesini talep eden Filistin destekçisi öğrenciler, sosyal paylaşım sitesi X üzerinden yaptıkları açıklamada okul yönetimiyle anlaşmaya vardıklarını ve kampüste kurdukları Gazze dayanışma kampından ayrılmaya karar verdiklerini duyurdu.

Açıklamada, "Harvard yönetiminin okuldan uzaklaştırılan öğrencilerin geri dönmesini onayladığı ve İsrail'deki yatırımlarını geri çekmesi konusunda görüşmeyi kabul ettiği" denildi.

Açıklamada ayrıca bir Filistin araştırma merkezi kurulması konusunu görüşmek üzere okul yönetimiyle bir araya gelecekleri belirtildi.

Filistin yanlısı öğrencilere göre, Harvard Üniversitesi yöneticilerinin aldığı bir karar sonucunda üç haftadır devam eden Gazze dayanışma kampına destek veren en az 20 öğrenci uzaklaştırıldı ve 60'tan fazla öğrenci disipline verildi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi hayatını kaybetti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi hayatını kaybetti

Birçok Amerikalı üniversite yöneticisi, mezuniyet törenleri öncesinde kampüslerdeki Filistin yanlısı protestoları durdurmak için çabalarını artırdı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı