Samsun'da bulunan "Hayvanları, Çevreyi ve Doğayı Koruma Derneği"ne yapılan baskında, kumar amacıyla horoz dövüşü düzenleyen 29 kişi jandarma tarafından yakalandı. Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi'nin gerçekleştirdiği operasyonda, kumar oynatılması amaçlı olarak kullanılan derneğe baskın düzenlendi.

Baskında, kumar oynatılması ve hayvanlara kötü muamele suçlarından 29 kişi gözaltına alındı. Şüpheli üç kişiye kumar oynatma ve hayvanlara kötü muamele etme suçlarından yasal işlem başlatıldı. Ayrıca, kumar oynayan 26 kişiye ise idari para cezası uygulandı.

Dernekte bulunan horozlara yapılan kötü muamele sona erdirildi ve hayvanlar veteriner kontrolünden geçirildikten sonra Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Bu skandal olayın ardından, hayvan haklarının korunması ve kumar gibi yasadışı faaliyetlerin önlenmesi konusundaki mücadele devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)