İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla ve Adana'da düzenlenen "Kalkan-21" operasyonunda 16 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını duyurdu. Operasyon kapsamında 12 organizatör tutuklanırken, 4'ü hakkında adli kontrol kararı verildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için Türkiye'nin her bölgesinde kararlılıkla operasyonların devam edeceğini belirtti. Ülkeyi düzensiz göçün hedefi haline getirmeye çalışan kaçakçılara fırsat verilmeyeceğinin altını çizdi.

Muğla ve Adana'da gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 16 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Muğla'da 5, Adana'da ise 11 organizatör ele geçirildi. Tutuklananlar arasında yabancı uyruklu şahıslar da bulunuyor. Operasyonlar sonucunda çok miktarda döviz ve Türk lirasına da el konuldu.

Operasyonun başarıyla tamamlanmasında emeği geçen polis ve personeli tebrik eden Bakan Yerlikaya, düzensiz göç ve kaçakçılıkla mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi
Kaynak: AA-Anadolu Ajansı