Yerel seçime az bir süre kala çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan, adeta final havasında yoğun katılımlı bir esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Cuma namazı sonrasında başlayan ziyaret, Haşimiye Meydanından Ali Şelli Parkına kadar cadde boyu devam etti.

Ziyarete HÜDA PAR İl Başkanı Faruk Polat, HÜDA PAR Karaköprü Belediye Başkan Adayı Avukat İbrahim Bayram, HÜDA PAR Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Ahmet İdem, HÜDA PAR Haliliye Belediye Başkan Adayı Nihat Esmer, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 10.32.13 Pm

Özaslan ve merkez ilçe belediye başkan adayları, Şanlıurfalı esnafın teveccühü ile karşılandı.

Esnafla tek tek ilgilenen Özaslan, esnafın yaşadığı sıkıntıları dinledi, seçim ile ilgili partisinin sorunlara yönelik çözüm projelerini anlattı.

Özaslan esnafa, çocuklarının hatırı göz önünde bulundurularak oy verilmesi gerektiğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 10.32.13 Pm (1)

Başkan Gülpınar, "Tüm gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun" Başkan Gülpınar, "Tüm gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun"

"Gelin Urfa'nın makus talihini hep beraber değiştirelim"

Esnaf ziyaretinin ardından bir açıklama yapan Özaslan, merkez ilçe belediye başkan adayları ile beraber esnafı ziyaret ettiklerini belirten Özaslan, "Gittiğimiz her esnaf kardeşimize 'gelin Urfa'nın makus talihini hep beraber değiştirelim 'dedik. Bunun için bir karar alalım, sandığa giderken Urfalıların temel stratejisi şu olsun; çocuklarımızın hatırı, geleceği için sandığa gidelim ve memleketin geleceği için kim daha iyi proje oluşturuyorsa, kim daha iyi bir hizmet ortaya koyuyorsa o adaya oy verelim ki memleket biraz daha ileri bir noktaya taşınsın." dedi.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 10.32.13 Pm (2)

"Yeni bir medeniyet ortaya koyacak olan artık HÜDA PAR var"

Şanlıurfa halkına seslenen Özaslan, "Bugüne kadar Urfa hala sorunlarla baş başa bırakılmış. Maalesef bir tarafta eski adaylar var ve öbür tarafta da yeniden eski adaylar var. Şanlıurfa artık ne eski adaylara ne de yeniden eski adaylara artık mahkûm değil. Yeni bir yüz, yeni bir siyaset, yeni bir medeniyet ortaya koyacak olan artık HÜDA PAR var, HÜDA PAR'ın çalışmaları var. Bütün Urfalı kardeşlerimden ricam şudur; gelin sandığa gidelim ve çocuklarımızın yarınları için en iyi proje üreten aday kimse ona oy verelim. Biz bu konuda iddialıyız. Diyoruz ki bizden daha iyi proje sunan, bizden daha iyi hizmet ortaya koyacak başka bir aday çıkarsa çocuklarınızın hatırı için gidip onlara oy verebilirsiniz; ama gelin bu sefer hizmeti baz alalım ve sadece hizmet için oy verelim. Hep beraber Şanlıurfa'nın bu tarihini değiştirelim. Biz iddialıyız, diyoruz ki biz modern şehir değil, bir medeniyet şehri kurmak istiyoruz. Şanlıurfa medeniyetlerin beşiğiydi. Gelin o medeniyeti tekrar yeşertelim ve medeniyet şehri Şanlıurfa'yı tekrar yeniden inşa edelim." şeklinde konuştu.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU