HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Lokman Yalçın, Kudüs'te şehit edilen Hasan Saklanan'ın naaşının getirilmesi çağrısında bulundu.

Şanlıurfa’da aranan şahıslar yakalandı! Tam 372 şahıs Şanlıurfa’da aranan şahıslar yakalandı! Tam 372 şahıs

"Şehidimizi Bize Teslim Etsinler"

Yalçın, şehidin ailesine taziye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Şehid Saklanan’ın naaşının siyonistlerin elinde bırakılmamasını ve memleketine getirilmesini talep ettiklerini belirtti. Devlete ve hükümete çağrıda bulunan Yalçın, "Biz Urfa halkı adına şunu diyoruz; Hasan şehidimizin naaşını istiyoruz, talep ediyoruz. Bu konuda hükümet ve devlet elinden geleni yapmak zorundadır. Şehidimizi bize teslim etsinler. Bu konuda ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Biz parti olarak da bunun takipçisi olacağız. Urfa halkı adına söylüyorum ki şehidimizi istiyoruz. Şehidimizi o siyonist barbarların elinde bırakılmasını asla istemiyoruz. Kesinlikle de buna müsaade edilmemelidir." dedi.

"Bu Eylem Hak ile Batılın Mücadelesidir"

Şehidin eyleminin hak ile batılın mücadelesi olduğunu vurgulayan Yalçın, "Bugün aslında bu yaşanan olay bize şunu gösteriyor ki yıllardır israil terör şebekesinin, siyonizmin bu bölgede özellikle Filistin üzerinde tüm İslam beldelerinde Müslümanlara ve insanlara yapmış olduğu vahşetin, cinayetlerinin aslında bir öfke patlamasıydı. Hasan kardeşimiz bireysel olarak yani bu Gazze’de, Filistin’de yaşanan zulümlere karşı göstermiş olduğu bir eylemdir. Bu eylem hak ile batılın mücadelesidir." şeklinde konuştu.

Şehid Hasan Saklanan için Eyüp Peygamber Camii karşısındaki taziye evlerinde taziye kabulleri sürüyor.

Kaynak: (İLKHA)