İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen "Mahzen-36" operasyonlarında önemli bir başarı elde edildiğini duyurdu. Operasyonlar, Bursa merkezli olarak İstanbul, Adana, İzmir, Manisa, Bilecik, Muğla ve Kırıkkale'de gerçekleştirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda, elebaşı Semed Ötünç'ün de aralarında bulunduğu 42 şüphelinin yakalandığını belirtti. Organize suç örgütünün uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, cinsel istismar, insan ticareti, tehdit ve şantaj gibi suçları işlediğini açıkladı.

Yerlikaya, aziz milletin hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalet önüne çıkaracaklarını vurgulayarak, operasyonların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti. Operasyonlarda, 6 ruhsatsız tabanca, 5 av tüfeği ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve dijital materyallere el konulduğunu da belirtti.

Türkiye’de Hava Durumu bugün nasıl? Türkiye’de Hava Durumu bugün nasıl?

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan jandarma personelini ve Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığını tebrik ederek, el konulan malzemelerin önemli bir adli delil olduğunu vurguladı. Operasyonların, organize suç örgütlerine karşı mücadelenin önemli bir adımı olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı