İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışması sırasında gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde yaptığı açıklamada, saldırının ardından başlatılan geniş çaplı tahkikat kapsamında yapılan operasyonlarda 17 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti. Ayrıca, bu operasyonlar sırasında 3 ruhsatsız silahın da ele geçirildiğini dile getirdi.

Bakan Yerlikaya, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için İçişleri Bakanlığı olarak gerekli tüm tedbirleri hassasiyetle aldıklarını ve almaya devam ettiklerini vurguladı. Şehir eşkıyaları, organize suç örgütleri ve halkın huzurunu kaçırmaya çalışanlarla kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini ifade etti.

Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı

Yerlikaya, halkın huzurunu bozanların ve suç odaklarının karşısında duracaklarını ve milletin huzurunu bozanlara asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Halkın huzurunu bozanlara karşı mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Kaynak: AA