İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye'nin çeşitli illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Kafes-39" operasyonlarında önemli bir başarı elde edildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, operasyonlar kapsamında toplam 7 organize suç örgütünün çökertilerek 117 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti.

Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı

İstanbul'da Budaklar Organize Suç Örgütü, Antalya'da Soner Tayyar, Kocaeli'de Uğur Özgen, Samsun’da Sadi Yıldırım, Bilecik’te Melik Korkut, Kars’ta Mürsel Özağdaş, Konya’da ise Bülent Şimşek'in ele başı olduğu organize suç örgütlerinin çökertildiği bildirildi.

Operasyonlar kapsamında elebaşlarının da aralarında bulunduğu toplam 117 şüphelinin yakalandığı kaydedildi.

Bakan Yerlikaya, yapılan operasyonlar sonucunda organize suç örgütlerinin; suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli yağma, uyuşturucu madde imal ve ticareti, kasten yaralama, ölümle tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, tefecilik, çek ve senet tahsilatı, şantaj, fuhuşa teşvik, silah ve mühimmat kaçakçılığı suçlarını işlediği tespit edildiğini ifade etti.

Operasyonlar sonucunda 30 ruhsatsız tabanca, 20 tüfek ile birlikte çok sayıda senet ve para gibi delil niteliğinde materyale el konulduğu belirtildi.

Kaynak: (İLKHA)