Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'nde bulunan Han Yunus kentinde bulunan Nasır Hastanesi çevresini yoğun bombardıman altına alarak, bölgede büyük bir trajediye yol açtı. Gece boyunca devam eden saldırılarda çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

ABD'nin Vetosu, Gazze'deki Durumu Daha Tehlikeli Hale Getiriyor ABD'nin Vetosu, Gazze'deki Durumu Daha Tehlikeli Hale Getiriyor

Han Yunus'un orta kesiminde bulunan Nasır Hastanesi çevresindeki Batın es-Semin, Kizan, Rişvan mahalleleri hedef alınırken, aynı zamanda çok sayıda Filistinli ailenin evleri de saldırıya maruz kaldı. Özellikle sivil yerleşim yerlerinin hedef alındığı bombardıman, bölgede büyük bir insanlık dramına sebep oldu.

Nasır Hastanesi çevresindeki yollarda ise işgal rejimi ile Filistin direnişçileri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi. Bu olaylar, bölgedeki gerginliği tırmandırarak, insani bir krizi daha da derinleştirdi.

Gazze kentine de yoğun hava saldırıları düzenleyen işgal rejimi, Tel el-Heva, Şucaiyye, Et-Tuffah, El-Kerame ve Rimal mahallelerinde bulunan sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırılar gerçekleştirdi. Bu saldırılarda da çok sayıda masum Filistinli zarar gördü.

Uluslararası toplumdan işgal rejiminin Filistin topraklarına yönelik saldırılarına derhal son verilmesi ve sivillerin korunması çağrıları yapılırken, bölgede yaşanan insanlık dramına dikkat çekilmeye devam ediliyor.

Kaynak:  (İLKHA)