Memiş, Borsa İstanbul 100 Endeksi’nin (BIST 100) son durumunu değerlendirerek, endeksin 7959 puanda seyrettiğini ve geçen hafta belirttiği 8000 puan seviyesinin hedef olarak kaldığını söyledi.

Türkiye'de Elektrikli Otomobil Satışlarında Patlama: 5 Ayda 27 Bini Aştı Türkiye'de Elektrikli Otomobil Satışlarında Patlama: 5 Ayda 27 Bini Aştı

Memiş, endeksin 8150 puan direncini kırması halinde yükseliş trendinin devam edeceğini, ancak 8000 puanın altına düşmesi durumunda ise satış baskısının artacağını belirtti ve yatırımcılara endeksin 8000 puan üzerinde kalıcılık sağlamasının önemli olduğunu hatırlattı. Uzman isim dolar, altın ve gümüş gibi popüler yatırım araçlarına ilişkin öngörülerini ve stratejilerini şöyle paylaştı.

DOLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Memiş, dolar/TL kuru hakkında da tahminlerini aktararak, doların TL karşısında değer kazanmaya devam edeceğini ve yatırımcıların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Memiş, yıl sonu için dolar/TL kuru için 29.70 lira hedefi belirlediğini ve 2024 yılında ise doların 30 liradan başlayarak daha da yükselebileceğini öngördü. Memiş, doların diğer yatırım araçlarına kıyasla daha az getiri sağladığını ve dolar biriktirmenin akıllıca bir seçim olmadığını ifade etti.

ALTIN VE GÜMÜŞTE FIRSATLAR VAR MI?

islam-memis-saat-vererek-acikladi-altin-ve-gumus-icin-son-uyari-Ulcn

Memiş, altın ve gümüş fiyatlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, ons altının 1968 dolarda olduğunu ve merkez bankalarının faiz artırım beklentilerinin azalmasıyla birlikte 2000 dolar seviyesini aşabileceğini söyledi. Memiş, gram altın fiyatlarında ise 1865-1857 lira aralığının destek seviyeleri olduğunu ve bu seviyelerden alım yapmanın yatırımcılara fırsat sunabileceğini belirtti.

Memiş, gümüş fiyatlarına da değinerek, ons gümüşte 23.40 doların destek, 24 doların ise direnç seviyesi olduğunu ve 24 doların üzerinde kalması halinde 26 dolara kadar yükselebileceğini öngördü. Memiş, gram gümüş fiyatlarında ise 21.58 liranın önemli bir seviye olduğunu ve 20.80 liranın altına düşmemesi gerektiğini söyledi. Memiş, gram gümüşte 24 lirayı hedefleyen bir yükseliş trendinin oluşabileceğini ifade etti.

GÜMÜŞ ARALIKTA ÇOK KAZANDIRACAK

Memiş, gümüşün, gram altını performans olarak geride bırakabileceğini ve bu konuda aralık ayının kritik olduğunu dile getirdi. Memiş, “Gram gümüşte 21.58 lira seviyesi var. Bu seviyenin altına düşmemesi lazım. 20.80 lira destek seviyesi. 24 lirayı hedefleyen bir trend var. Gram altınla yarışacak bir trendi olacak. Aralık ayında gümüşün ne kadar iyi bir performans gösterdiğini göreceğiz. Gümüşün son sözü söyleyeceğini ve aralık ayına yaklaştığımızı unutmayın.” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi)