İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında düzenlediği baskınlar sonucunda 40 Filistinliyi daha gözaltına aldığı bildirildi. Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana 3 bin Filistinliyi esir aldığını duyurdu.

İsrail’in baskınları devam ediyor

Filistin Esirler Cemiyeti, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskınlar düzenlediğini belirtti. Açıklamada, “İsrail askerleri, bu gece düzenlediği baskınlar sırasında 40 Filistinliyi daha esir aldı.” denildi.

Açıklamada, İsrail’in Filistin halkına karşı sistematik intikam operasyonlarını başlattığı 7 Ekim’den bu yana esir aldığı Filistinlilerin sayısının 3 bine yükseldiği ifade edildi. Açıklamada, “İsrail, Filistin halkının direnişine karşı baskı ve şiddet politikalarını artırarak, Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal etmeye devam ediyor.” denildi.

Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü

Filistinliler direnişe devam ediyor

İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında düzenlediği saldırılara karşı Filistin halkı direnişe devam ediyor. Filistinli direniş grupları, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara karşılık olarak roket atışlarıyla karşılık veriyor. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 300’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, binlercesi yaralandı.
 
Kaynak: (İLKHA)