Al Jazeera kanalı tarafından yayımlanan görüntüler, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik kasten ateş açtığını gözler önüne serdi. Yakın zamanda ortaya çıkan bu çarpıcı görüntülerden biri, Filistinli gençlerin dramını gözler önüne seriyor.

Rusya Yeni Yerleşim Yeri Ele Geçirdiğini Duyurdu Rusya Yeni Yerleşim Yeri Ele Geçirdiğini Duyurdu

Yayımlanan videoda, Gazze'nin kuzeyindeki sınır çitine yaklaşan savaş uçağının yardım atmasıyla başlayan olay, bir grup genç Filistinlinin yardım almaya çalıştığı anları gösteriyor. Ancak, İsrail ordusu, gençlere tehdit oluşturmamasına rağmen aralıklı olarak ateş ediyor.

Görüntülerde, İsrail askerlerinin bir gencin defalarca kasten ateş açtığı açıkça görülüyor. Vurulan genç, tökezleyip düşmesine rağmen tekrar ayağa kalkıyor ancak saldırılar devam ediyor. İsrail askerlerinin hedef aldığı genç, uzaklaşmaya çalışsa da sonunda yere yığılarak hayatını kaybediyor.

Görüntüler, İsrail'in Gazze'deki sivil katliamlarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bu ve benzeri görüntüler uluslararası toplumda büyük tepkilere neden oluyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılar sonucu binlerce Filistinlinin yaşamını yitirdiği, yüzbinlercesinin yaralandığı belirtilirken, sivil altyapının hedef alındığı saldırılarla şehrin enkaza dönüştüğü bildiriliyor.

Kaynak: AA-Anadolu ajansı