İsrail ordusunun Gazze kentine yönelik yoğun hava saldırıları ve kara saldırısı sonucunda Tel el-Heva, ez-Zeytun ve es-Sabra mahallelerinde çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun evleri, yolları ve boş arazileri hedef alan yoğun hava saldırılarına ek olarak Tel el-Heva, ez-Zeytun ve es-Sabra mahallelerine kara saldırısı düzenlediğini belirtti. Saldırılar sırasında Davud, Yasin, Ebu Hivar ve Nasır ailelerine ait evlerin hedef alındığı aktarıldı.

Gazze'deki tanıklar, İsrail ordusuna ait helikopterlerin ve tankların Zeytun Mahallesi'ndeki bölgelere yoğun ateş açtığını ve aynı zamanda Zeytun'daki 8. Cadde ile Musallabe bölgesine baskın düzenlendiğini bildirdi. Tel el-Heva Mahallesi'nin de saldırılardan etkilendiği ve birçok Filistinlinin yerinden edildiği belirtildi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Cenaze Namazını Hamaney Kıldırdı İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Cenaze Namazını Hamaney Kıldırdı

Bu son saldırılarla birlikte İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının devam ettiği ve çocuklar başta olmak üzere binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Enkaz altında hala çok sayıda ceset bulunduğu ve hastane ve eğitim kurumlarının da hedef alındığı belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı