Kongo'da Silahlı Saldırılar: 23 Ölü Kongo'da Silahlı Saldırılar: 23 Ölü

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 247. gününde de hava, kara ve denizden devam ediyor. Son saldırılarda ölen ve yaralanan Filistinlilerin sayısı ise artmaya devam ediyor.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bulunan Deyr el-Belah kentinde Filistinli "Ebu Dekka" ailesine ait eve hava saldırısı düzenledi. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki El-Megazi mülteci kampında Filistinli "El-Beşiti" ailesine ait bir evi ve El-Bureyc mülteci kampını bombaladı. Ölü ve yaralı sayısına ilişkin henüz bir bilgi gelmedi.

İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinin çeşitli yerlerinden şiddetli patlamalar ve silah sesleri duyuldu.

İsrail topçuları ayrıca Gazze kentindeki Ez-Zeytun, Tel el-Hava ve Es-Sabra mahallelerine yoğun saldırlar düzenledi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 36 bin 801 Filistinlinin öldürüldüğünü, 83 bin 680 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.
 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı