İsrail'in Gazze'nin Mısır sınırındaki Refah kentine yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda 100'den fazla kişi hayatını kaybetti. Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın bildirdiğine göre, saldırılarda yüzlerce kişi yaralandı.

İstanbul - Filistin resmi ajansı WAFA'nın son dakika haberine göre, Refah kentindeki hastane yetkilileri, İsrail'in saldırılarında 100'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini, yaralıların ise hastanelere sevk edildiğini açıkladılar.

İsrail Saldırısında 10 Filistinli Şehit, 27 Kişi Yaralandı İsrail Saldırısında 10 Filistinli Şehit, 27 Kişi Yaralandı

Filistin Kızılayı'nın duyurusuna göre, İsrail saldırıları özellikle Refah şehir merkezinde yoğunlaşmış durumda. Sivil yerleşimler ve hatta evler de hedef alınıyor.

Kuveyt Hastanesi Müdürü Suhayb el-Hıms, hastanenin kritik durumda olan yaralılarla dolu olduğunu belirtirken, gerekli ilaç ve serumun eksikliğinden şikayet etti.

Yerel kaynaklar, İsrail savaş uçaklarının, topçu ateşinin ve denizden yapılan saldırıların eş zamanlı olarak Refah üzerine düzenlendiğini belirtiyorlar. Özellikle yerinden edilmiş kişilerin sığındığı evler ve camiler hedef alınıyor.

Kaynak: AA