Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Güvenlik Korucusu Esendemir'in Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şehit Güvenlik Korucusu Esendemir'in Ailesine Başsağlığı Mesajı

 İstanbul’da düzenlenen “Mahzen-29operasyonu kapsamında, çeşitli suçlarla ilişkilendirilen 32 şüpheliden 15’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonun Detayları ve Sonuçları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyon, Beşiktaş, Avcılar, Esenyurt ve Kağıthane ilçelerinde yoğunlaştı. 8-17 Nisan tarihleri arasında yapılan baskınlarda gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı. İfade işlemleri sonrası 5 kişi serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 27 şüpheliden 15’i tutuklandı.

Suçlamalar ve İçişleri Bakanı’nın Açıklamaları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalara göre, şüpheliler arasında kasten adam öldürme, öldürmeye teşebbüs, genel güvenliği tehlikeye sokma, mala zarar verme, yasa dışı silah ticareti gibi ciddi suçlamalar bulunuyor. Operasyon, iş insanlarına yönelik saldırılar ve silah kaçakçılığı gibi eylemleri de içeriyor.

Toplumda Yankı Uyandıran Olaylar Operasyon, özellikle iş insanlarına yönelik teşebbüs edilen öldürme girişimleri ve kamuoyuna yansıyan kaçırma olaylarıyla toplumda büyük yankı uyandırdı. Ayrıca, Eyüpsultan’da örgüt mensuplarına dağıtılmak üzere hazırlanan silahlar ve silah üretimi faaliyetleri de operasyonun dikkat çeken diğer yönleri arasında yer aldı.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı