Feci kaza! Uçuruma devrilen minibüs alev aldı: 3 ölü, 18 yaralı Feci kaza! Uçuruma devrilen minibüs alev aldı: 3 ölü, 18 yaralı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uluslararası boyutta aranan suç örgütlerine yönelik düzenledikleri Kafes-41 operasyonunun ikinci dalga çalışmalarında önemli bir adım attı. İzmir'de gerçekleştirilen operasyonda, aralarında örgüt elebaşısının da bulunduğu 11 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

 Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 14 tabanca, 6 av tüfeği, 8 tabanca sürgüsü, 3 tetik mekanizması, uyuşturucu madde ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Örgütün, Narlıdere ilçesinde gerçekleştirilen bir yağma olayına karıştığı öne sürülen şüpheliler, operasyonla yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun önemine vurgu yaparak, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilen Kafes-41 operasyonlarıyla 2 organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti. Toplamda 61 şüphelinin yakalandığı operasyonlar, suç örgütlerine yönelik kararlı bir mücadelenin göstergesi olarak değerlendirildi.

Daha önce Aralık ayında yapılan birinci dalga operasyonda da 9 şüphelinin yakalandığı ve 8'inin tutuklandığı hatırlatıldı. İkinci dalga operasyonunun ardından ise operasyonun etkili bir şekilde devam ettiği ve suç örgütlerine yönelik kararlı bir tutumun sürdürüldüğü belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı