İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu operasyonlar kapsamında, Aydın, Kastamonu ve Balıkesir merkezli olarak koordineli bir şekilde gerçekleştirilen "Kafes-45" operasyonları, organize suç örgütlerine yönelik güçlü bir darbe vurdu.

 

Operasyonlar sonucunda elebaşları dahil toplamda 63 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişilerin Aydın merkezli operasyonlarda Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı, Kastamonu merkezli operasyonlarda Ömer Çınar ve Balıkesir merkezli operasyonlarda ise Salih Babayiğit'in elebaşılığını yaptığı tespit edildi.

Operasyonlar neticesinde, örgütlerin nitelikli dolandırıcılık, kredi kartı dolandırıcılığı gibi suçları işlediği ortaya çıktı. Hileli yöntemlerle milyonlarca lira vurgun yaparak mağdurların maddi kayıplarına sebep oldukları belirlendi.

Operasyonlarda başarılı bir operasyon sergileyen kahraman jandarma ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılıkları, MASAK ve Gelir İdaresi Başkanlığı gibi kurumlarla koordineli bir şekilde hareket ederek organize suç örgütlerine büyük bir darbe vurdu.

Erdoğan, Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı Erdoğan, Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Bakan Yerlikaya, operasyonların devam edeceğini ve organize suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını belirtirken, suçluların adalete teslim edilerek hak ettikleri cezayı alacaklarını vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı