İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bursa ve Aydın'da eş zamanlı gerçekleştirilen "Kafes-46" operasyonlarında önemli bir başarı elde edildiğini duyurdu. Operasyonlar sonucunda, 3 ayrı organize suç örgütünün çökertildiği ve aralarında elebaşlarının da bulunduğu 47 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

 

Bakan Yerlikaya, operasyonların, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

"Bozdoğan-28" Operasyonlarında 82 Mağara ve Sığınak İmha Edildi! "Bozdoğan-28" Operasyonlarında 82 Mağara ve Sığınak İmha Edildi!

Organize suç örgütlerinin işlediği suçlar hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, örgütlerin işletmelere ortak olarak tehdit ve şiddet yoluyla haksız kazanç elde ettiğini, silahlı yaralamalar ve haraç alma gibi eylemleri gerçekleştirdiklerini açıkladı.

 

Operasyonlar sırasında ele geçirilen malzemeler hakkında bilgi veren Yerlikaya, çok sayıda çelik yelek, ruhsatsız tabanca, otomatik tüfek ve suikast kalem tabancanın ele geçirildiğini belirtti.

 

Bakan Yerlikaya, operasyonları düzenleyen polis ekiplerini tebrik ederek, organize suç örgütlerine karşı mücadelenin aralıksız devam edeceğini vurguladı. Milletin desteğiyle suçla mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.  

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı