İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, önemli bir başarıya imza atılarak gerçekleştirilen 'KARTEL-4' operasyonuyla uyuşturucu madde ticareti suçundan uluslararası seviyede aranan kartel lideri Sammy Ali'nin İstanbul'da yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Almanya tarafından çıkartılan İnterpol Kırmızı Bülteni ile aranan Sammy Ali'nin operasyon sonucu ele geçirildiğini belirtti. Operasyonun, uyuşturucu madde ticaretine karışan önemli bir karteli etkisiz hale getirmeyi hedeflediği öne çıkıyor.

Kafes-50 Operasyonlarıyla 2 Organize Suç Çetesi Çökertildi, 37 Şüpheli Yakalandı Kafes-50 Operasyonlarıyla 2 Organize Suç Çetesi Çökertildi, 37 Şüpheli Yakalandı

Operasyonun detayları hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, yapılan paylaşımda Sammy Ali'nin liderlik ettiği kartelin elebaşlarından biri olduğu ve uluslararası boyutta ciddi suçlamalarla arandığı vurgulandı. Yapılan başarılı operasyonla birlikte, Türkiye'nin uyuşturucu ticaretiyle mücadeledeki kararlılığı bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Uluslararası İşbirliği:

Bu başarılı operasyon, Türkiye ile Almanya arasındaki uluslararası işbirliğinin bir sonucu olarak dikkat çekiyor. İnterpol Kırmızı Bülteni ile aranan suçluların takibi ve yakalanmasında güçlü bir işbirliği örneği sergilenmiş oldu.

Operasyonun ardından Sammy Ali'nin adli süreci başlayacak ve Türk yargısı önünde hesap vermesi bekleniyor. Türk güvenlik güçleri, uyuşturucu kartellerine karşı mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)