İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Kazakistan uyruklu Nurlan Zharımbetov'un İstanbul'da düzenlenen "Mahzen-27" operasyonu ile yakalandığını duyurdu. Zharımbetov, dolandırıcılık suçlarından İnterpol kırmızı bülteni ve iki ayrı hırsızlık suçundan sarı bültenle aranıyordu.

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Zanlının yakalanması için yapılan detaylı ve titiz çalışmalar sonuç verdi.

 Bakan Yerlikaya operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederken, Türkiye'nin uluslararası suçlulara karşı mücadelesinin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Bakan, "Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bültenle aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek adalete teslim edeceğiz," dedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı