Yeni haftada hava nasıl olacak? Yeni haftada hava nasıl olacak?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, FETÖ'ye yönelik yürütülen "Kıskaç-9" operasyonlarının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini bildirdi. Operasyonlar sonucunda 47 şüphelinin gözaltına alındığını belirtti.

Antalya merkezli olarak 14 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda, FETÖ'nün cezaevindeki mensuplarıyla haberleşme mekanizması kurmaya çalıştıkları ve örgüt mensuplarına nakit para akışı sağladıkları tespit edilen şüphelilerin yakalandığı ifade edildi. Operasyonlarda, çok miktarda Türk lirası, dijital materyal ve örgütsel dokümanın ele geçirildiği açıklandı.

Bakan Yerlikaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların işbirlikçilerinin nefeslerini keseceğiz."

Operasyonların Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildiği ve kahraman jandarma ekiplerinin operasyonlarda büyük bir başarı gösterdiği belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı