İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Hatay'da düzenlenen "Mahzen-21" operasyonunda "Alevler" adlı göçmen kaçakçılığı suç örgütü elebaşılığını yapan Süleyman Alev'in liderliğinde çökertildi. Operasyon kapsamında aralarında elebaşının da bulunduğu 13 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Mahzen-21" operasyonunun başarıyla tamamlandığını duyurdu. Operasyon sonucunda Süleyman Alev'in liderliğini yaptığı "Alevler" adlı suç örgütünün çökertildiğini belirtti.

Hatay Altınözü Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, göçmen kaçakçılığı suçunu örgütlü bir şekilde işledikleri tespit edilen 13 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı. Operasyonlar sırasında 2 araca, ruhsatsız tabancalara ve fişeğe el konuldu.

Kırmızı Bültenle Aranan Örgüt Lideri İtalya'da Yakalandı Kırmızı Bültenle Aranan Örgüt Lideri İtalya'da Yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, organize suç örgütlerine ve göçmen kaçakçılığı organizatörlerine karşı kararlı bir mücadele verdiklerini vurgulayarak, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, organize suç örgütlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine ve çetelere milletimizin duası ve desteğiyle göz açtırmayacağız" ifadelerini kullandı. Ayrıca, operasyonları gerçekleştiren Hatay Altınözü Cumhuriyet Başsavcılığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve jandarma ekiplerini tebrik etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı