İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleştirilen Mahzen-26 Operasyonları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Operasyonlar kapsamında elebaşılığını Ahmet Canık'ın yaptığı "Canık Çetesi" adıyla bilinen organize suç örgütünün çökertildiği belirtildi.

Meteoroloji Uyarıyor: Ülke Genelinde Bugün Hava Nasıl? Meteoroloji Uyarıyor: Ülke Genelinde Bugün Hava Nasıl?

Yapılan operasyonlarda toplamda 21 şüphelinin yakalandığını ve bunlardan 20'sinin tutuklandığını ifade eden Bakan Yerlikaya, bir şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, 1 Haziran 2023 ile 4 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda toplamda 424 organize suç örgütünün çökertildiğini bildirdi. Bu örgütler arasında uluslararası, ulusal, bölgesel ve yerel boyutta faaliyet gösterenlerin olduğunu belirtti.

Operasyonlar sonucunda Kahramanmaraş ve Gaziantep'te uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilen şüphelilerin yakalandığı kaydedildi. Operasyonlar sırasında ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri ile çeşitli uyuşturucu maddelere el konulduğu açıklandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı