İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da gerçekleştirilen "Mahzen-34" operasyonunda, elebaşılığını Sezai Gülmez'in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Operasyon kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, örgüt elebaşı Gülmez'in de aralarında bulunduğu 9 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten adam öldürmeye teşebbüs, işyerlerine yönelik saldırılar, genel güvenliği tehlikeye sokma, kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme gibi suçları işlediklerinin tespit edildiği ifade edildi.

Operasyon neticesinde 3 ruhsatsız tabanca ile birlikte çok sayıda şarjör ve fişeğe el konulduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, organize suç örgütlerini herhangi bir büyüklükte olmalarına bakılmaksızın çökertip adalete teslim edeceklerini vurgulayarak, operasyonu gerçekleştiren polisi tebrik etti.

İstanbul'da gerçekleştirilen "Mahzen-34" operasyonu, Türkiye'nin organize suçlarla mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha gösterdi. Yetkililer, halkın güvenliği ve kamu düzeninin sağlanması için benzeri operasyonların devam edeceğini ifade etti.

Kaza Tespit Tutanakları Artık e-Devlet'ten Oluşturulabilecek Kaza Tespit Tutanakları Artık e-Devlet'ten Oluşturulabilecek

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı