İYİ Parti Şanlıurfa eski İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, görev süresindeki iddialar nedeniyle istifa etmiş ve sonrasında parti içindeki bazı meseleleri kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu sürecin ardından, Genel Başkan Meral Akşener tarafından açılan manevi tazminat davası gündeme oturdu.

Çakmaklı'nın Açıklamaları:

Şanlıurfa'ya Yeni Bir Işık: İhtiyaç Sahiplerine "Geçici Giyim Mağazası" Hizmette Şanlıurfa'ya Yeni Bir Işık: İhtiyaç Sahiplerine "Geçici Giyim Mağazası" Hizmette

Çakmaklı, yaptığı açıklamada, "İYİ Parti'nin kurucu il başkanı olarak görev yaptım ve milletvekili sıralamasındaki iddialar ve ak çakali işlerin döndüğü yönündeki düşüncelerim nedeniyle istifa ettim" dedi. Kendisi ve partisinin davacı olduğu manevi tazminat davasının ardından, Akşener'in koltuğuna sıkı sıkıya yapıştığını ve hamaset siyasetine devam ettiğini ifade etti.

Suçlamalara karşı Çakmaklı, "Hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Beni idama götürseler dahi, söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım" diyerek iddialarının arkasında durduğunu belirtti. Davanın sürecinde gerçeklerin ortaya çıkacağını ve adaletin sağlanacağını ifade etti.

Kaynak: (Haber Merkezi)