Uyuşturucu Operasyonu: 20 Şüpheli Gözaltına Alındı Uyuşturucu Operasyonu: 20 Şüpheli Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul merkezli olarak Ankara, Mersin, Şanlıurfa ve Batman'da eş zamanlı olarak düzenlenen "Sibergöz-31" operasyonlarının ayrıntılarını paylaştı. Operasyon, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Şüphelilerin Suç Yöntemleri Operasyonda yakalanan şüphelilerin, kendilerini kamu görevlisi ve banka çalışanı olarak tanıtarak mağdurları aldatıcı yöntemlerle kandırdıkları belirlendi. Bu yöntemler aracılığıyla mağdurların hesaplarından yüksek meblağlarda para havale ve EFT yoluyla çekildi. İlk belirlemelere göre, şüpheliler toplamda 4 milyon 600 bin lira haksız kazanç sağladı.

Operasyon sonucunda şüphelilerin kullandığı çok sayıda dijital materyale el konuldu. İçişleri Bakanı Yerlikaya, başarılı operasyonu gerçekleştiren polis ekiplerine teşekkürlerini iletti ve suça karşı mücadelenin kararlılıkla süreceğini vurguladı. Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, bilişim sistemlerini kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapanların enselerindeyiz. Onlara asla göz açtırmayacağız," ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı