Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde 28 kentte beklenen sağanak yağışlar için "sarı" kodlu uyarı yayınladı. Sel ve su baskınları riskine karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtiliyor.

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü

Hangi Kentler Risk Altında?

Uyarı verilen iller arasında Ankara, Adana, Adıyaman, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde, Sivas, Şanlıurfa, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce yer alıyor.

Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmeye göre, bugün sabah saatlerinden itibaren Ankara ve Konya çevreleri ile Eskişehir'in doğusunda, öğle saatlerinden itibaren ise Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde gök gürültülü, aralıklı ve yerel kuvvetli sağanak beklentisi bulunuyor.

Kaynak: (İLKHA)