Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Çanakkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum, Ağrı ve Ardahan çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde yağışlı bir hava bekleniyor.

FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-7 Operasyonlarında 67 Şüpheli Yakalandı

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek olan yağışlar, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Ayrıca, sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmazken, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, vatandaşları ani hava değişikliklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: (İLKHA)