Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yayımlanan bildiri, bölgenin geleceğinde terör örgütlerine ve destekçilerine yer verilmeyeceği noktasında güçlü bir mesaj içeriyor.

Bildiride, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızı ve temsilciliklerimizi hedef alan saldırılarının yakından takip edildiği ve terör örgütlerini cesaretlendiren tüm aktörlerin, terörle irtibatlarını kesmelerinin öneminin altı çiziliyor.

Yeni Haftada Rekor Sıcaklıklar: Mevsim Normallerinin 5-10 Derece Üzerine Çıkacak! Yeni Haftada Rekor Sıcaklıklar: Mevsim Normallerinin 5-10 Derece Üzerine Çıkacak!

Uluslararası topluma ve Gazze halkına yönelik saldırıların sona erdirilmesi ve kalıcı barış çabalarına destek verilmesi çağrısında bulunulan bildiride, Türkiye'nin terörle mücadelede kararlı duruşunu bir kez daha vurgulanıyor.

MGK bildirisi, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve bölgesel istikrar için verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: AA-Anadolu ajansı