Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Horasan ilçesinde yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin sadece belediye başkanlarını belirleme süreci olmadığını, aynı zamanda mayıs ayındaki seçimlerin devamı ve ikinci yarısı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Tekin, seçimlerde sadece belediye başkanlarına değil, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine de şekil verecek bir sürecin yaşandığını belirtti. Yerel seçimlerin, mayıs ayında gerçekleşen seçimlerin devamı olduğunu ve bu nedenle seçimlere büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Bakan Tekin, vatandaşlardan kendilerine destek vermelerini ve Cumhur İttifakı'na güçlü bir şekilde destek olmalarını talep etti. Bu seçimlerin, Türkiye'nin yerli ve milli değerlere bağlı, birlik ve beraberliği önemseyen bir kitle tarafından destekleneceğine inandığını ifade etti.

Tekin, konuşmasında ayrıca eğitim alanında yapılacak yatırımlardan da bahsederek, Horasan'a yapılacak yatırım programına alınan okulların müjdesini verdi. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen ve Horasan Belediye Başkan adayı Recep Karataş'a da destek istedi.

TBMM'ye Yeni Dokunulmazlık Dosyaları Sevk Edildi TBMM'ye Yeni Dokunulmazlık Dosyaları Sevk Edildi

Milli Eğitim Bakanı Tekin, konuşmasının ardından Horasan Fen Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı