A Milli Futbol Takımı, Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek finalinde Hollanda'ya 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti. Milli takımın tecrübeli kalecisi Mert Günok, turnuvanın ardından sosyal medya hesabından duygusal bir veda mesajı paylaştı.

Günok, paylaşımına "Güzel ülkemin güzel insanları" diyerek başladı ve şu ifadeleri kullandı:

EURO 2024'te 50 Maç Tamamlandı, Şimdi Gözler Berlin'deki Finale Çevrildi EURO 2024'te 50 Maç Tamamlandı, Şimdi Gözler Berlin'deki Finale Çevrildi

"Bizler, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çıktığımız Avrupa Şampiyonası'nda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Sizinle beraber büyük hayaller kurduk. Gurbetteyken sizin desteğinizle kendimizi evimizde gibi hissettik. Gönül isterdi ki sonuna kadar gidelim ve bir hayali gerçeğe dönüştürelim, olmadı. Bunun için çok üzgünüz. Kamp boyunca bizlerin iyiliği için canıgönülden çalışan sağlık ekibimiz, malzemecilerimiz, mutfak çalışanlarımız, güvenlik çalışanlarımız ve diğer tüm emekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu takım sizlerin de desteğiyle çıtayı artık daha yukarıya koymalı. Futbolun bu kadar sevildiği güzel ülkemizde, başarı için yıllarca beklemek yerine, hedef her sene şampiyonalara katılmak ve başarılı olmak olmalı. Bunu başaracak gücümüz var. Yeter ki birlik olalım, birlik olduğumuzda neler başardığımıza bakalım. Güzel ülkemiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Ne mutlu Türk'üm diyene!"

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı