Milli Savunma Bakanlığı, NATO'nun kuruluşunun 75. yıl dönümünü kutlama mesajıyla selamladı. Bakanlık, sosyal medya platformları üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak yayınladığı mesajda, NATO'ya üyelik sürecinde Türkiye'nin gösterdiği bağlılığı ve kararlılığı vurguladı.

Ticaret Bakanlığı"'İsrail'e ihracat sürüyor" iddialarına yanıt Ticaret Bakanlığı"'İsrail'e ihracat sürüyor" iddialarına yanıt

Bakanlığın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "1952 yılından bu yana seçkin bir üyesi olduğumuz NATO'nun kuruluşunun 75. yıl dönümü kutlu olsun." ifadelerine yer verildi. Bu mesajla birlikte, Türkiye'nin ittifaka katılışından bu yana NATO'nun misyon ve görevlerini yerine getirmedeki başarılı performansı da vurgulandı.

Türkiye'nin NATO'ya katılışının ardından üstlendiği görev ve misyonları başarıyla yerine getirdiği belirtilerek, Türkiye'nin ittifak içindeki aktif ve yapıcı rolünün devam edeceğinin altı çizildi. Bakanlık, NATO'nun geleceğinde Türkiye'nin değişmeyen bir ortağı olacağını ve ittifaka olan bağlılığını sürdüreceğini ifade etti.

Ayrıca, Milli Savunma Bakanlığı, NATO'nun 75. kuruluş yıl dönümüne özel olarak hazırlanan içeriklere ulaşmak için Bakanlığın mobil uygulamasının ziyaret edilebileceğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın bu kutlama mesajı, NATO'nun kuruluşunun önemini vurgulamanın yanı sıra Türkiye'nin ittifaka olan bağlılığını ve katılımcı rolünü güçlü bir şekilde yansıttı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı