Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Sert Yanıt: Savaş Suçları Kanıtları Paylaşıldı Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Sert Yanıt: Savaş Suçları Kanıtları Paylaşıldı

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen "Yeniden Büyük İstanbul Mitingi"nde konuştu. Kurum, sahnede vatandaşları selamlarken, İstanbul'un kaynaklarının israf edildiğini ve halkın hizmeti için kullanılması gerektiğini vurguladı.

Kurum, mevcut İBB yönetimini sert bir dille eleştirerek, "Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler." şeklinde konuştu. İstanbul'un huzursuz ve mutsuz olduğunu belirten Kurum, belediyenin liyakatsizlik ve beceriksizlikle yönetildiğini iddia etti.

İstanbul'un geleceği için vaatlerde bulunan Kurum, depreme hazırlık, trafik sorununun çözümü, güvenli yaşam alanları ve gençlerin geleceği için umutlu bir İstanbul hayal ettiğini ifade etti. Ancak, mevcut yönetimin bu vaatleri yerine getirmediğini savundu.

Kurum, 31 Mart'ın sandık günü olduğunu vurgulayarak, hesap günü olarak nitelendirdi. Seçim projelerini eleştirenlere yanıt veren Kurum, İstanbul'u halk için büyütmek ve geliştirmek için çalışacaklarını belirtti.

Miting alanındaki seçmenlere seslenen Kurum, gerçek belediyecilikten yana olmalarını ve İstanbul'un geleceğine sahip çıkmalarını istedi. Her bir oyun bir tohum olduğunu ve hizmetle yeşereceğini dile getirdi.

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye ve BBP Genel Başkanı Destici'ye teşekkür eden Kurum, halkın desteğiyle İstanbul'un hizmet, huzur ve mutluluk bulacağını ifade etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı