İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen "Narkoçelik-13" operasyonlarının başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Operasyonlar kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen çalışmalarda toplam 194 şüpheli yakalanırken, 451 kilogram uyuşturucu madde ve 87 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonlarla ilgili yaptığı açıklamada, uyuşturucu satıcılarının gençleri ve toplumu zehirlemesine izin vermeyeceklerini vurgulayarak, ülkenin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonların artarak devam edeceğini belirtti. Operasyonlara toplam 4 bin 289 ekip, 14 bin 108 personel ve 169 narkotik dedektör köpeğin katıldığını aktardı.

BELSAN'dan Kaptanlarına Özel Eğitim BELSAN'dan Kaptanlarına Özel Eğitim

Operasyonlar neticesinde Türkiye'nin farklı bölgelerinde ele geçirilen uyuşturucu miktarlarına ilişkin detaylar da paylaşıldı. İstanbul'da 7 kilogram kokain, Hakkari'de 15 kilogram eroin ve 15 kilogram metamfetamin, Aydın'da 2 kilogram metamfetamin ile diğer illerde de çeşitli miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı