Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı  koordinasyonunda 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde ABD'nin New York kentinde Türkiye Günü etkinlikleri düzenlenecek.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Roma Seyahati İçin THY'den Uçak Kiralandı İBB Başkanı İmamoğlu'nun Roma Seyahati İçin THY'den Uçak Kiralandı

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ilk kez 1981 yılında ABD'deki Türk diplomatların Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilmesine tepki olarak düzenlenen Türkiye Günü Yürüyüşü, 41. yılına girdi.

Türk-Amerikan toplumu arasında birlik ve beraberliğin yanı sıra ekonomik ve kültürel bağları da teşvik etmeyi amaçlayan Türkiye Günü Yürüyüşü etkinlikleri, 17 Mayıs'ta Wall Street - Bowling Green'de düzenlenecek bayrak çekme töreniyle başlayacak.

Etkinlik kapsamında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 17 Mayıs'ta Türkevi'de "Kültürel Bağların Güçlendirilmesi: Türkiye-ABD İlişkilerine Yeni Bir Bakış" konulu bir konferans düzenlenecek.

İki ülke arasındaki ilişkiler, Türk ve Amerikalı akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı bir panelde kültürel perspektiften ele alınacak. Türkiye-ABD ilişkilerinin son yıllardaki durumu ve kültürel bağlamda ilişkilerin geleceği de tartışılacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı