Yerel seçimlere sayılı günler kaldı Yerel seçimlere sayılı günler kaldı

Eski Ak Parti Şanlıurfa Karaköprü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu. Çiftçi, seçim sürecine resmen start verdi. Özel bir mekânda Şanlıurfa'da görev yapan televizyon, gazete ve dijital medya mensupları ile buluşan Nihat Çiftçi, seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu, Karaköprü İlçe Başkanı Kasım Korkmaz, parti yöneticileri ve birçok basın mensubunun katıldığı etkinlikte konuşan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa'nın gelişimi için hizmet etmek amacıyla Yeniden Refah Partisi'ne geçtiğini belirtti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği hizmetleri hatırlatan Çiftçi, bu kez Karaköprü ilçesine yönelik projelerle halkın karşısına çıkmaya hazırlandığını ifade etti.

Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi döneminde 13 ilçemizde hizmetlerimiz oldu, yapılan köprülü kavşaklar, açılan bulvarlar, yapılan vadiler, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, bilim merkezleri fuar merkezleri, futbol oyun dünyası ve tenis oyun dünyası gibi birçok hizmet yaptık. Bu şehre bundan sonra da hizmetlerimizi sürdürmeye aday olduğumuzu belirtiyoruz." şeklinde konuştu.

Nihat Çiftçi'nin Yeniden Refah Partisi'nden adaylığı, Şanlıurfa'da ve Türkiye genelinde büyük yankı uyandırmıştı. Seçim sürecinde diğer ilçe adaylarının da açıklanması beklenirken, Çiftçi'nin Karaköprü'deki çalışmalarının ön plana çıkması bekleniyor.

Kaynak: MEHMET MEKİ AKGÜL