20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Başvurular Başladı 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin eğitim gündemine ilişkin önemli bilgiler verdi. Öğretmen atamalarına dair soruları yanıtlayan Erdoğan, "Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şu an için bir rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız bu konuyu titizlikle çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ayrıca Tanzanya Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye yapacağı ziyareti ve bu ziyaretin yatırımlar açısından barındırdığı fırsatları değerlendirdi. Ayrıca, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Bağdat ziyaretine de değinen Erdoğan, "Irak ile ilişkilerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Su meselesi ve enerji kaynaklarına erişim başlıca gündem maddelerimiz arasında." şeklinde konuştu. Erdoğan, Bağdat ziyaretinin ardından Erbil'e de bir ziyaret gerçekleştirebileceğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyareti hakkında da konuşan Erdoğan, ziyaretin tarihinin henüz netleşmediğini fakat en kısa sürede belirleneceğini ifade etti. İç politikaya dair bir soruya ise, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisinden randevu talebine "Kapımız açık" diyerek cevap verdi.

Kaynak: (İLKHA)